IGERS KASZUBY

Szukaj
Close this search box.

Igersi w Galerii Kaloryfer OKSIBP w Cieplewie

Wernisaż Gaeria OKSIBP Cieplewo -19

Igers Kaszuby na Żuławach

Dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański w Cieplewie 9 marca odbył się kolejny wernisaż wystawy Igers Kaszuby 2022. Wystawę można obejrzeć w Galerii Kaloryfer w Cieplewie do 6 kwietnia.

Dziękujemy p. Agnieszce Michalczak za serdeczne przyjęcie oraz wspaniałą organizację!

Korzystając z okazji warto tutaj zaprezentować to wspaniałe i inspirujące miejsce. Galeria Kaloryfer działa w OKSiBP Cieplewo od lutego 2014 roku, dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Kwota w wysokości ponad 13 tys. złotych pozwoliła na wyposażenie pomieszczenia i zorganizowanie cyklu wystaw i wernisaży, prezentujących dorobek twórczy lokalnych artystów profesjonalnych i amatorów. Projekt został zakończony, ale z jego efektów można korzystać do dziś, uczestnicząc w kolejnych przedsięwzięciach wystawienniczych.

W galerii Kaloryfer prezentowano już m.in.: rodzinne pamiątki mieszkańców gminy (przedwojenne bibeloty, sprzęty domowe, narzędzia kuchenne i gospodarskie, wyposażenie sklepów i warsztatów); okolicznościowe wystawy „Książka – świadek historii” i „Dawny portret w nowym anturażu”, kostiumy i makiety scenografii teatralnych, fotosy i plakaty filmowe, a także artystyczny dorobek członków lokalnych stowarzyszeń twórczych i efekty pracy uczestników warsztatów plastycznych organizowanych w OKSiBP Cieplewo. 

Wreszcie i nam udało się zaprezentować tam nasze prace, szerszej publiczności, która każdego dnia odwiedza ośrodek kultury i bibliotekę.

 

Zresztą zajrzyjcie sami https://kulturatutaj.pl/