IGERS KASZUBY

Search
Close this search box.

Instameet Festiwal Podróżników NG w Kartuzach

Igers - Instameet

Na zaproszenie Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby, powrócił Festiwal Podróżników National Geographic! 11 i 12 czerwca w stolicy Szwajcarii Kaszubskiej – w Kartuzach odbyły się fascynujące wykłady, prowadzone przez najpopularniejszych polskich odkrywców i podróżników. W sobotę o podróżowaniu z pasją opowiedzieli blogerzy z BusemPrzezŚwiat i GdzieBądź, a także popularny dziennikarz Jakub Porada oraz pisarz Grzegorz Kapla. Prawdziwą gratką była możliwość spotkania na żywo z himalaistą Krzysztofem Wielickim, piątym człowiekiem, który zdobył Koronę Himalajów, a także Miłką Raulin, która opowiedziała o swojej drodze na szczyty Korony Ziemi. W niedzielę z entuzjastami przygód spotkali się dziennikarz i reportażysta Tomasz Michniewicz, pisarz Max Cegielski, podróżnik Jasiek Mela oraz bloger Szymon Nitka.

W trakcie tegorocznego Festiwalu Podróżników uczestnicy mogli wziąć również udział w wielu dodatkowych atrakcjach. Na miłośników fotografowania czekały aż dwa spacery, podczas których można było samodzielnie przetestować sprzęt Nikon. Spacer prowadzili chłopaki z @weroampoland.

We współpracy z Lasami Państwowymi zostały zorganizowane warsztaty „Zanocuj w lesie”. A na spacer po kaszubskich lasach zaprosił nas przyrodnik i podróżnik Piotr Horzela.

Mieliśmy okazje nawet poszukać z Piotrem zrzutów w lesie, i co najistotniejsze znaleźć 😉 A jak to się robi możecie posłuchać na kanale You Tube Piotra:

#nasza społeczność