IGERS KASZUBY

Search
Close this search box.

Instameet w Browarze Amber w Bielkówku

Rzucewo

30 czerwca dzięki uprzejmości Klaudii i Marka z Działu Marketingu Browaru Amber zwiedziliśmy najznamienitszy na Pomorzu browar, który jest rodzinną firmą z tradycjami i głębokimi wartościami browarniczymi.

Browar Amber to regionalny, rodzinny browar mieszczący się w miejscowości Bielkówko pod Gdańskiem. Posiada własne ujęcie wody ze studni głębinowej i własną stację propagacji drożdży. Browar Amber korzysta też z własnych upraw jęczmienia browarnego, z którego wytwarzany jest słód do produkcji większości piw. Zakład jest członkiem Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich, Stowarzyszenia Turystyczne Kaszuby oraz Pomorskiego Klubu Dobrej Marki. Browar Amber koncentruje się na sprzedaży swojego piwa głównie w regionie Pomorza Gdańskiego i północnej Polski. Rozwija także dystrybucję w wielu miastach Polski, przez sklepy wyspecjalizowane, lokale gastronomiczne oraz sieci handlowe. Prowadzi eksport własnych marek między innymi do USA, Danii, Australii i Ameryki Południowej.

Podczas wycieczki od warzelni, przez drożdżownie, rozlewnie a kończąc na degustacji piwa na dachu biurowca, mieliśmy okazje usłyszeć naprawdę fascynującą historię browaru, niuanse polskiego ryku browarniczego i tego, dlaczego Amber robi takie dobre piwa, docenianie i nagradzane na całym świecie.

#nasza społeczność [crazy people]