IGERS KASZUBY

Search
Close this search box.

Pokaz filmu Witro będzie Regnen w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym i spotkanie z twórcami

Witro będzie regnen pokaz filmu

Trwać, znaczy wybierać

Zapraszamy 9 maja 2023 na godzinę 19:00 do Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego na pokaz filmu Jutro będzie padać oraz spotkanie z twórcami.

Obraz „Jutro będzie padać”, zrealizowany przez Fundację Aby Chciało Się Chcieć, to fabularna wizja będąca najbliżej zobrazowania złożonej tożsamość Kaszubów. To pierwsza produkcja, której twórcy postawili sobie za cel pokazanie wyborów Kaszubów z perspektywy ich samych.

Film poświęcony losom Kaszubów w czasie II wojny światowej. Opowiada historię dwóch braci, z których jeden podpisał volkslistę i został wcielony do Wehrmachtu. Drugi walczył w Gryfie Pomorskim.Film kręcono na Kaszubach pod roboczym hasłem “Dziadek z Wehrmachtu”. Ostatecznie ma tytuł: „Jutro będzie padać. Witro będzie regnen”. Zagrali w nim aktorzy-amatorzy z naszego regionu. 

Twórcami „Jutro będzie padać” jest Fundacja Aby Chciało Się Chcieć. Scenariusz do filmu napisał i go wyreżyserował Sebastian „Hermano” Karaśkiewicz, zdjęcia wykonał i zmontował całość Piotr Zatoń, produkcją kierowała Ewelina Karczewska-Luhm, a za zgodność z realiami epoki odpowiedzialna była Monika Kapiszka i Karolina Ewa Niemczyk. Wsparcie techniczne uzupełniali: Dominik Szyca, Łukasz Luhm, Magdalena Marcholewska, Iwona Ewa Klinger. Muzykę do filmu stworzył Paweł A. Nowak. 

 

Na pokaz obowiązują zapisy poprzez Instagram w wiadomości bezpośredniej do profilu @igers_kaszuby lub mailowo hello@igerskaszuby.pl

Kaszubski Uniwersytet Ludowy znajduje się we Wieżycy przy drodze krajowej nr 20 na Kartuzy. Jak dojechać tutaj.